adliye

Adıyaman Adliyesi modern mimari yapısıyla, teknolojik donanıma sahip bir bina özelliğine sahip olmakla birlikte Adıyaman'da Adalet ve Yargıya uzanan kapı olarak hizmet vermektedir.
Adliyemizde;

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI: Cumhuriyet Başsavcısı Odası ve Sekreteryası, Başsavcılık Toplantı Salonu, 21 Adet Cumhuriyet Savcısı Odası, ifade alma odası, soruşturma bürosu kalemleri, müracaat kalemi, idari işler müdürlüğü ve büroları, infaz büroları, yakalama, talimat ve muhabere büroları, bilgi işlem şefliği, adli sicil şefliği, vezne bürosu, ve uzlaşma odaları bulunmaktadır.

MAHKEMELER VE KOMİSYON BAŞKANLIĞI: Adıyaman Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı, yazı işleri müdürlüğü ve sekreteryası, 31 adet Hakim odası, 17 adet Mahkeme duruşma salonu, Ağır Ceza Mahkemesi, 1. 2. 3 ve 4. Asliye Ceza ,Mahkemeleri, Sulh Ceza Hakimliği 1.2. 3 ve 4. Asliye Hukuk Mahkemeleri, Aile Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, İcra Mahkemesi, İş Mahkemesi, İnfaz Hakimliği ve Kadastro Mahkemesi bulunmaktadır.

DİĞER BİRİMLER: İl ve ilçe seçim müdürlükleri, 1. ve 2. icra müdürlüğü, 2 adet Başmüfettiş odası, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, uzman odaları ve büroları, güvenlik personel odaları, teknisyen odaları, şoför odaları, stajer hakim-savcı odaları ve santral odası bulunmaktadır.

ORTAK KULLANIM ALANLARI: 124 kişilik kapasiteye sahip personel yemekhanesi, personel ve halk kafeteryası, Çok Amaçlı Salon(Aktivite Salonu), 110 kişilik konferans salonu ve fuayesi ile kütüphane bulunmaktadır.


Test Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 23.10.2013 ]
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.